Среда , Март 27 2019
Лента
Харьков LIVE / Новости / Общество / Нове законодавство щодо виплати аліментів
28b076208740c6b4ee7c473bc2b7c8f5

Нове законодавство щодо виплати аліментів



Питання виконання батьками обов’язку щодо утримання своїх дітей не втрачає актуальності.

Аліменти — обов’язок утримання у визначених законом випадках одним членом сім’ї інших, які потребують цього. Проводяться або за згодою, або в судовому порядку.

Проблема забезпечення належної виплати аліментів сьогодні торкається багатьох сімей.

Українське законодавство гарантує дитині право на нормальний розвиток і матеріальне забезпечення, не залежно від того живуть батьки такої дитини в шлюбі чи ні.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини. Вони зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а в окремих випадках – навіть довше. Права та обов’язки батьків ґрунтуються на походженні дитини від них, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Тобто перебування батьків у шлюбі або його розірвання не впливає на обов’язок батьків утримувати дитину.

Після розлучення батьки мають право визначити рівень утримання за домовленістю у грошовій або натуральній формі. Для цього необхідно підписати відповідний договір. Якщо ж не вдається дійти згоди, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків, разом з яким проживає дитина.

6 лютого 2018 року набрав чинності Новий закон № 7277, яким встановлено значно жорсткіші методи впливу на злісних неплатників аліментів.

Якщо боржник добровільно не виконує рішення суду про стягнення аліментів, слід негайно звертатися до державної виконавчої служби або до приватного виконавця.

Саме на них покладено обов’язок примусового виконання судових рішень.

За наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

Якщо ж заборгованість боржника перевищує суму за 6 місяців, державний виконавець зобов’язаний винести постанову про:

  1. встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
  2. встановлення тимчасового обмеження боржника у праві управління транспортними засобами;
  3. встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною і холодною зброєю;
  4. встановлення тимчасового обмеження боржника у праві на мисливство.

Зазначені постанови надсилаються сторонам виконавчого провадження для відома не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

Вказані постанови направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного статтею 74 цього Закону України «Пров виконавче провадження», для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені.

Всі ці обмеження будуть застосовуватися до повного погашення заборгованості.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, орган державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів видає довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

У зв’язку з цим, той з батьків, який не проживає з дитиною, втрачає можливість впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи на строк від 120 до 240 годин, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час. Вид таких робіт визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Оплата за такі роботи спрямовується на погашення заборгованості зі сплати аліментів. У разі ухилення від суспільно корисних робіт їх може бути замінено адміністративним арештом на строк до 15 діб.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Окрім того, статтею 164 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів. Для відкриття кримінального провадження слід звернутися із заявою до органів досудового розслідування.

Якщо ж платник не має можливості утримувати дитину, призначається тимчасова державна допомога. Виплата цієї допомоги здійснюється з державного бюджету.

Новий Закон «Про виконавче провадження» також передбачає створення Єдиного реєстру боржників. Його метою якраз і є оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання і запобігання відчуження такими боржниками майна.

Сума боргу в цьому реєстрі недоступна для громадськості, оскільки її оприлюднення неможливо відповідно до норм про захист конфіденційної інформації. Ці дані можуть бути відкриті тільки для того з батьків, який проживає з дитиною, у вигляді довідки про наявність заборгованості по сплаті аліментів.

  • Интересно (11)
  • Полезно (6)
  • Нормально (0)
  • Скучно (0)
  • Бред (6)


Наши партнеры